Mezinárodní federace ledního hokeje

Češi podruhé vyhráli

Český tým si poradil s nepříjemnou Francií

Zveřejněno 07.05.2015 21:34 GMT+2 | Autor Sanny Muharem
Svěřenci trenéra Vladimíra Růžičky si před domácím publikem ve čtvrtek odpoledne poradili s Francií, která po celých šedesát minut srdnatě bojovala.

Světový šampionát v České republice už se pomalu přelívá do své druhé části, český národní výběr po dvou dnech volna vyjel na led O2 areny. Čeští hráči si nakonec poradil s nepříjemnou Francií, po šedesáti minutách totiž na kostce svítilo skóre 5:1 ve prospěch domácího týmu.

Přesto neměli Češi cestu ke třem cenným bodům vydlážděnou. V úvodních dvaceti minutách totiž ani jedna branka nepadla, Francie hrozila především z rychlých brejků. Útočnou aktivitou hýřila především nově složená formace Simon – Kovář – Jágr, která měla ve dvanácté minutě hry asi největší šanci.

Krátce před první přestávkou měl Růžičkův tým k dispozici první početní výhodu, tu i přes zajímavý tlak v gól přetavit nedokázal.

Vstup do prostřední periody se však Čechům povedl na výbornou. Už po sedmdesáti vteřinách totiž napřáhl Ondřej Němec od modré čáry a propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:0. Vzápětí nastřelil Sobotka tyč. V sedmadvacáté minutě se už ale Vladimír Sobotka dočkal, do brány dostal puk po tvrdé střele příklepem.

Jenže Francie pak dokázala zareagovat obratem. Kevin Hecquefeillem sebral odražený puk na pravém kruhu a prostřelil Ondřeje Pavelce, který toho příliš neviděl – 2:1.

Diváci ve druhé třetině sledovali strhující bitvu, do závěrečné sirény se už ale dalšího gólu nedočkali. Ten přišel až v pětačtyřicáté minutě, a to když se z dorážky prosadil Jaromír Jágr, po jehož gólu téměř celá hala opět burácela – 3:1. Již tak nahlodanou psychiku francouzského týmu poté dorazil Ondřej Němec, jenž propálil francouzského strážce svatyně po přihrávce Tomáše Hertla – 4:1.

Pokračovat ve čtení

Domácí tým si tak kráčel pro druhé vítězství na turnaji, diváci rozjížděli v O2 areně několik mexických vln. Definitivní tečku za utkáním udělal Roman Červenka, ten totiž dostal puk za záda Hardyho téměř z nulového úhlu, čímž stanovil konečně skóre na 5:1.

Česká republika tak na šampionátu získala podruhé plný počet bodů a celkově jich má sedm.