Mezinárodní federace ledního hokeje

Češi zdolali Švýcarsko

Skupinu zakončil český tým výhrou

Zveřejněno 12.05.2015 23:01 GMT+2 | Autor Jakub Mezlík
Češi porazili v posledním zápase základní skupiny Švýcarsko 2:1 po samostatných nájezdech. Ve čtvrtek od 20:15 se utkají ve čtvrtfinále s Finskem.

V úvodu zápasu si oba týmy vyzkoušely hru v přesilové hře, neprosadili se však ani Švýcaři, ani Češi, kteří si proti čtyřem zahráli znovu ve 14. minutě. To už byli svěřenci Vladimíra Růžičky nebezpečnější, ale Voráčkovu střelu z bezprostřední blízkosti vychytal Berra.

Při hře pěti proti pěti měl pak v 16. minutě velkou šanci Švýcar Ambühl, ale nevyužil postavení rozhozeného Pavelce a netrefil odkrytou branku. Brzy se však hokejisté s helvétským křížem na dresu dočkali.

Rozhodčí poslali v krátkém sledu na trestnou lavici Koukala s Čáslavou a nabídnutou dvojnásobnou výhodu zužitkoval Kevin Fiala, který střelou z první z pravého kruhu propálil českého gólmana mezi betony.

Ve druhé třetině drželi Švýcaři vedení 1:0, ani jeden tým nedokázal své šance zužitkovat. Berra se zaskvěl především po dorážkách Koukala a Simona z bezprostřední blízkosti, ramenem vytěsnil střelu Jordána. Pavelec řešil největší příležitost prostřední části ve 29. minutě, kdy se do samostatného úniku dostal Brunner, ale na českého brankáře nevyzrál.

Reto Berra byl dlouho vynikající, Čechům se ale nakonec povedlo najít recept na brankáře, který v zámořské NHL hájí barvy Colorada. O vyrovnávací gól se postaral v 51. minutě po přesné Kovářově přihrávce střelou z voleje Martin Zaťovič.

Další branka už během hry nepadla, a to ani v prodloužení, a tak se rozhodovalo v samostatných nájezdech. V nich se nejprve za Švýcary prosadil Kevin Fiala, další branky už ovšem Pavelec neinkasoval, naopak Berru překonali Jakub Voráček a Michal Vondrka a zařídili Česku vítězství 2:1.

Pokračovat ve čtení

Výsledek utkání nic nezměnil na tom, že Švýcaři půjdou do čtvrtfinále ze čtvrtého místa a v Ostravě narazí na Bělorusko, Češi postupují jako třetí a budou hrát ve čtvrtek od 20:15 v O2 areně s Finskem. To vybojovalo druhé místo ve skupině B v úterý večer v přímém souboji proti Rusku.