Mezinárodní federace ledního hokeje

První výhra Finů

Pekka Rinne přispěl k vítězství čistým kontem

Zveřejněno 04.05.2015 23:14 GMT+2 | Autor Vojtěch Jurák
Finský výběr vybojoval první body do tabulky skupiny B. Svým dílem přispěl k vítězství také gólman Pekka Rinne, který vynuloval dánské střelce.

Finové si po nepříliš vydařeném duelu se Spojenými státy spravili chuť, když porazili v severském derby 3:0 Dánsko. „Je to výborný pocit, toto vítězství jsme potřebovali. Sehráli jsme dobré utkání,“ neskrýval radost po zápase brankář Pekka Rinne. Také on si uvědomoval, že oproti předchozímu zápasu udělal finský výběr pokrok. „Zlepšili jsme se jako tým, ale i já sám jsem chytal lépe než proti Američanům,“ řekl.

Všechny tři góly nastříleli Finové v prostřední třetině. Nejprve se prosadil Jussi Jokinen, dále pak Janne Pesonen a nakonec Aleksander Barkov. Regulérnost první a třetí branky přitom musel potvrdit videorozhodčí. Dánové marně dobývali Rinneho branku, na takový úder nedokázali najít odpověď.

„Druhá třetina rozhodla. Dali jsme dva rychlé góly a pak už jsme si to pohlídali,“ potvrdil dvaatřicetiletý gólman. Ten navíc vyzdvihl výkon svého dánského brankářského kolegy Sebastiana Dahma. „Chytal opravdu dobře a jen díky němu to skončilo 3:0.“

Rinne pochytal v utkání všech šestnáct dánských střel a připsal si na letošním mistrovství světa první čisté konto, což ho pochopitelně těšilo. „Každá vychytaná nula je skvělá. Musím však poděkovat týmu, kluci přede mnou hráli opravdu dobře,“ vyzdvihl finský gólman práci svých spoluhráčů.