Mezinárodní federace ledního hokeje

Šestý den turnaje

Ve středu nejvíce naláká Kanada se Švédskem

Zveřejněno 06.05.2015 00:26 GMT+2 | Autor Kryštof Kousal
Středa 6. května otevře čtvrté kolo zápasů. Vrcholem dne bude zápas Tre kronor s hokejisty javorového listu, který začne ve večerním čase v O2 areně.

Rusko – Dánsko

Sborná si po neplánované prohře se Spojenými státy potřebuje zpravit chuť a Dánové by pro ni měli být poměrně snadnou kořistí. Znarokovi svěřenci zvítězili nad Norskem 6:2 a Slovinskem 5:3 a týmovému bodování po třech zápasech vévodí Jevgenij Dadonov se šesti body.

Dánové mají na svém kontě zatím jediný bod z prvního zápasu se Slovenskem a postup do vyřazovacích bojů se jim vzdaluje. Včera navíc po velmi nevýrazném výkonu podlehli Bělorusům 1:5 a pokud u dánských lvů nenastane výkonnostní vzrůst, budou odsouzeni k bojům o setrvání v elitní skupině.

Utkání začíná odpoledne v 16:15 v ostravské ČEZ Aréně.

Švýcarsko – Lotyšsko

Hráči helvétského kříže včera vybojovali upracovanou výhru nad Německem 1:0 a upevnili si třetí místo ve skupině A. Po nečekané ztrátě dvou bodů z úvodního střetnutí turnaje s Rakouskem se u Švýcarů vrátilo všechno do starých kolejí.

Lotyši zažili v pondělním zápase velký debakl. Podobně jako s Čechy, drželi i se se Švédskem ze začátku zápasu krok, ale ve druhé třetiny se zápas zlomil a seveřané nakonec Lotyšsku nasázeli osm branek. Pobaltský tým tak po smrtícím začátku Kanada – Česko – Švédsko mají šanci na návrat do hry o čtvrtfinále.

Utkání začíná odpoledne v 16:15 v pražské O2 areně.

Slovensko – Norsko

Ve včerejším zápase se Vůjtkovi svěřenci museli hodně prát se Slovinskem. Dlouho prohrávali 0:1, ale ve 48. minutě přidal svou třetí branku na turnaji Andrej Meszároš a pět minut před koncem vstřelil vítězný gól Marián Gáborík, pro kterého to byla první trefa. Stejný hráč pak skóroval ještě do prázdné brány a Slováci tak po dvou dělbách bodů zvítězili poprvé naplno.

Pokračovat ve čtení

Norové si zatím nemohli vybírat. Na úvod šampionátu je čekali Rusové, Američané a Finové a trochu podle očekávání jsou po třech zápasech bez bodu. Pozitivem je, že s rozjetými Spojenými státy dokázali sehrát víceméně vyrovnanou partii a prohráli těsně 1:2.

Utkání začíná večer ve 20:15 v ostravské ČEZ Aréně.

Švédsko – Kanada

Neoddiskutovatelným šlágrem šestého hracího dne bude souboj dvou dosud neporažených týmů světové extratřídy. Hráči Tre kronor se museli o body dělit pouze s českým výběrem, ale v následujících zápasech si s chutí zastříleli proti Rakušanům a Lotyšům. Ve středečním zápase budou chtít potvrdit aspirace na vítězství ve skupině.

Ale na to si v současném hokejovém světě nemohou vybrat těžšího soupeře. Kanada přijela s hvězdným týmem, který v každém zápase zatím neměl konkurenci. Nejvíce se natrápil s výběrem Vladimíra Růžičky, ale odpor zlomil na začátku třetí třetiny a zaslouženě si odnesl tři body. Javorovým listům patří také nejvyšší vítězství tohoto turnaje, když porazili Němce 1:0.

Utkání začíná večer ve 20:15 v pražské O2 areně.