Mezinárodní federace ledního hokeje

Souhrn desátého dne

Češi vyhráli, Slováci padli v prodloužení

Zveřejněno 11.05.2015 11:33 GMT+2 | Autor Vojtěch Jurák
Nedělní program nabídl fanouškům čtyři zápasy. Na led vyjeli Češi, Slováci, ale také oba zámořské celky nebo Rusové.

Německo – Česká republika 2:4

Branky a nahrávky: 8. Pietta (Müller, Krueger), 24. Wolf (Rieder) – 14. Vondrka, 26. Koukal (Kolář, Simon), 28. Voráček (Jágr, Nakládal), 56. Jágr (Červenka). Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Diváci: 17 383.

Vyprodaná O2 aréna v Praze nadšeně vítala domácí reprezentaci, Němci však české fanoušky rychle umlčeli. Do zápasu vstoupili lépe a brzy se ujali vedení zásluhou Daniela Pietty. Na vyrovnání Michala Vondrky zareagoval Michael Wolf, který přesnou ranou do horního růžku poslal Němce podruhé v zápase do vedení.

Češi se nepříznivým vývojem nenechali rozhodit. Petr Koukal přišel s rychlou odpovědí v podobě střely nad lapačku, a když o chvíli později prostřelil Jakub Voráček německého brankáře mezi betony, dostala se Česká republika poprvé do vedení. Němci dál bojovali, ovšem Pavelce v bráně již nepřekonali. Vítězství Čechů definitivně potvrdil v závěru svižnou střelou Jaromír Jágr.

Slovinsko – Spojené státy 1:3

Branky a nahrávky: 27. Mušič (Ograjenšek, Pretnar) – 5. Nelson (Reilly, Lewis), 17. Nelson (Lewis, Faulk), 42. Eichel (Nelson, Lewis). Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. Diváci: 8 202.

Pro Slovinsko byl souboj se Spojenými státy klíčový. Jeho reprezentace potřebovala bodovat, aby si uchovala naději na záchranu. Tyto plány však už v první třetině výrazně zkřížil americký útočník Brock Nelson, který se postaral o dva zásahy svého mužstva a tím pádem také o dvoubrankové vedení Američanů po dvaceti minutách.

Pokračovat ve čtení

Slovinci se drželi stébla naděje a ve 27. minutě snížil Aleš Mušič na 1:2. Více jim však brankář Connor Hellebuyck nedovolil. Naopak v úvodu třetí třetiny se trefil mladík Jack Eichel a svým gólem zároveň určil konečnou podobu výsledku. Spojené státy vyhrály 3:1 a poslaly Slovince definitivně zpět do první divize.

Švýcarsko – Kanada 2:7

Branky a nahrávky: 7. Trachsler (Schappi, Streit), 43. Brunner – 1. Seguin (Muzzin, Giroux), 20. MacKinnon (Spezza, Wiercioch), 28. Ekblad (Couturier, Eakin), 39. Eberle (Crosby, Burns), 40. Eakin (Couturier, Ekblad), 53. Couturier (Toffoli, Hamhuis), 58. Giroux (Burns, O’Reilly). Vyloučení: 8:6. Využití: 0:2. Diváci: 17 003.

Ve večerním utkání v Praze se utkaly reprezentace Švýcarska a Kanady. Zámořští hokejisté se už po necelé minutě ujali vedení, když Tyler Seguin doklepl do branky volný kotouč. O chvíli později sice Morris Trachsler vyrovnal, ovšem Nathan MacKinnon poslal těsně před přestávkou svůj tým zpět do vedení.

Druhá třetina se ukázala jako klíčová pro výsledek zápasu. Kanaďané v ní odskočili svému soupeři na 5:1 po gólech Aarona Ekblada, Jordana Eberleho a Codyho Eakina, přičemž hned dvakrát se prosadili v poslední minutě. Třetí třetina už se víceméně dohrávala. Za Švýcary sice snížil Damien Brunner, ovšem Sean Couturier a Claude Giroux dovršili vysoké vítězství zámořských hokejistů.

Slovensko – Rusko 2:3pp

6. Kopecký (Pánik, Dravecký), 50. Gáborík (L. Hudáček) – 28. Mozjakin (Čudinov, Kuljomin), 42. Tarasenko (Antipin), 63. Panarin. Vyloučení: 2:1, Využití: 0:1, Diváci: 8 812.

Nedělní program uzavřel souboj Slovenka s Ruskem. Vyprodaná ČEZ Aréna stála na straně slovenského výběru a poprvé mohla slavit už v 6. minutě, kdy ruského gólmana překvapil nahozením od mantinelu Tomáš Kopecký. Další šance však Slováci nevyužili, a tak přišel trest. Nejprve ve druhé části vyrovnal Sergej Mozjakin, na začátku třetí třetiny pak poslal Rusko do vedení Vladimir Tarasenko.

Slovenští hráči věděli, že další prohru si nemohou dovolit, načež k velké radosti fanoušků vyrovnal Marián Gáborík. Skóre se již do konce základní hrací doby nezměnilo, šlo se tedy do prodloužení. Celé utkání ukončil v 63. minutě Artemi Panarin, díky kterému berou Rusové dva body.