Mezinárodní federace ledního hokeje

Souhrn zápasů pátého dne

Praha viděla málo branek, Ostrava obrat Slováků

Zveřejněno 06.05.2015 08:03 GMT+2 | Autor Karolína Antošová
Pátý den turnaje musel potěšit především diváky v Ostravě. Pražské duely byly totiž co do počtu branek velmi chudé.

Švýcarsko – Německo 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Branka a nahrávky: 53. Hollenstein (Brunner, Romy). Rozhodčí: Nord (Švéd.), Bulanov (Rus.) - Puolakka (Fin.), Šefčík (SR). Vyloučení: 3:6. Bez využití. Diváci: 10 253.

Ani ne 24 hodin od debaklu s Kanadou (0:10), museli hokejisté Německa znovu bojovat o body do tabulky. Nicméně na jejich výkonu nebylo znát, jak drtivý zářez předchozí den utrpěli. Švýcarsko hned od začátku pěkně trápili a nebyli daleko od bodového zisku.

V utkání vládly především defenzivy obou celků – oba týmy si navíc připsali shodně pouhých 18 střel. Vyniknout tak mohli gólmani, kteří byli vyhlášeni i nejlepšími hráči zápasu. Švýcar Leonardo Genoni si připsal první nulu na turnaji, Němec Timo Pielmeier nestačil jen na pokus Denise Hollensteina, který tak zaznamenal jedinou branku zápasu a vystřelil Švýcarům důležité tři body.

Dánsko – Bělorusko 1:5 (1:0, 0:3, 0:2)

Branky a nahrávky: 14. Jakobsen (Madsen, Hardt) - 21. Gavrus (A. Kosticyn, Kaljužnyj), 28. Kovyršin (Kulakov, Stěpanov), 30. Šinkevič (Kaljužnyj, A. Kosticyn), 46. Kovyršin (Kulakov, Šinkevič), 55. Usenko (Kitarov, Děmkov). Rozhodčí: Stricker (Švýc.), Kubuš (SR) - Fluri (Švýc.), Schrader (Něm.). Vyloučení: 4:4, navíc M. Lauridsen (Dánsko) do konce utkání. Bez využití. Diváci: 4796.

První úterní utkání v Ostravě bylo na branky poněkud štědřejší než to pražské. Nicméně než se běloruská ofenziva rozjela na plno, musela už mazat jednobrankové manko z první třetiny, ve které Dány poslal do vedení Julian Jakobsen.

Pokračovat ve čtení

Nicméně hned po 44 vteřinách druhé třetiny to bylo 1:1. A Bělorusové se v útoku činili dál. V polovině zápasu už vedli 3:1 a další dvě branky přidali i ve třetí části. Nicméně ani jeden gól nepadl z přesilovky. A to si Bělorusové zahráli hned čtyři. Na turnaji tak stále čekají na gól v početní výhodě.

Rakousko – Francie 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 48. Fleury (Da Costa S., Auvitu), Meunier (Treille Y., Hecquefeuille). Rozhodčí: Wehrli (Švý.), Šindler (Čes.) – Pihlblad (Švé.), McIntyre (USA). Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. Diváci: 5647.

V druhém úterním utkání v O2 areně změřily síly týmy Rakouska a Francie. Rakušané měli před utkáním na kontě dva body díky překvapivé výhře nad Švýcary, naopak Francouzi na své první body na turnaji stále čekali. A nakonec se jich i po velké bitvě dočkali.

Stejně jako první pražský zápas ani ten druhý nebyl na branky příliš bohatý. Po prvních dvou třetinách, svítil na kostce stále bezbrankový stav. Francii poslal do vedení až v 57. minutě zápasu přesilovkovou trefou Damien Fleury, při závěrečném power play Rakušanů upravil trefou do prázdné branky skóre zápasu na konečných 2:0 pro Francii Laurent Meunier.

Slovensko – Slovinsko 3:1

Branky a nahrávky: 48. Meszároš (Surový), 55. Gáborík (L. Hudáček, Surový), 60. Gáborík - 7. Urbas (Kranjc, Kovačevič). Rozhodčí: Gofman, Olenin (oba Rus.) - Carnathan (USA), Semjonov (Est.). Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1. Diváci: 8812 (vyprodáno).

Neskutečnou bitvou vyvrcholil program v Ostravě. Slovensko, i přesto, že bylo v utkání jasným favoritem, mělo se Slovinci až nečekaně velké problémy. Slováci od sedmé minuty prohrávali a dlouho to vypadalo, že v utkání opět o body přijdou. Obratem ve třetí části ale nakonec očekávaný bodový zisk uhájili.

Po třech nevyužitých přesilovkách se Slovensku podařilo v 48. minutě využít alespoň tu čtvrtou. Andrej Meszároš rozvášnil vyprodané publikum tvrdou střelou od modré. Poté se o slovo přihlásila největší hvězda slovenského výběru Marian Gáborík. Útočník Los Angeles nejprve poslal svůj tým do vedení 2:1, v poslední vteřině zápasu ještě stihl pojistit výhru trefou do prázdné branky.