Mezinárodní federace ledního hokeje

Zápasy pátého dne

Dánsko, Francie a Slovinsko chtějí první výhry

Zveřejněno 05.05.2015 15:19 GMT+2 | Autor Pavel Kuba
Pátý hrací den mistrovství světa nabídne převážně důležité souboje mezi týmy z druhé poloviny tabulky.

Švýcarsko - Německo 16.15 (O2 arena, Praha)

První duel úterního dne v pražské O2 areně nabídne souboj nejenom geografických sousedů, blízko k sobě mají Švýcaři s Němci i co se tabulkového postavení týče. A půjde o hodně. Kdo v zápase vyhraje, definitivně se odlepí od sestupového rizika a dalším výrazným krokem se přiblíží k účasti ve čtvrtfinále play-off.

Lepší výchozí pozici do zápasu mají Švýcaři. Ti se dokázali oklepat z úvodního zaváhání s Rakouskem a v následujícím vystoupení udolali Francii 3:1. Výhru nad týmem ze země galského kohouta má na svém účtu i Německo, to ale vyhrálo těsně 2:1, když v šedesáté minutě rozhodl Patrick Reimer. Druhý zápas se již Němcům nevydařil a s Kanadou prohráli jednoznačně 0:10.

Dánsko - Bělorusko 16.15 (ČEZ Aréna, Ostrava)

Bělorusko na letošním šampionátu obhajuje loňský postup do čtvrtfinále a zatím si nevede nijak špatně. Nejprve pořadatel loňského mistrovství přehrál Slovince 4:2, v následující bitvě se Slováky remizovali Bělorusové 1:1 a padli až v prodloužení. Suma sumárum, čtyři body z úvodních dvou zápasů a dobrý start Běloruska do turnaje.

To Dánové takhle povedeně nezačali. V prvním zápase sice urvali taktéž bod proti Slovákům, v zápase číslo dva ale narazili na výběr Finska, brankáři Rinnemu nedokázali vstřelit jedinou branku a padli 0:3. Na kontě tak mají jediný bodík a pro vzdálení se sestupovým vodám potřebují další.

Rakousko - Francie 20.15 (O2 arena, Praha)

Pokračovat ve čtení

Obdobná situace jako mezi Švýcarskem a Německem bude v O2 areně k vidění i od 20:15, kdy se v důležitém souboji utkají Rakousko s Francií. Obě země od sebe na mapě dělí pohoří Alp, v tabulce skupiny A jsou to pak dva body, o které je zatím úspěšnější Rakousko. Francie má na svém kontě nula bodů, úvodní duely s Německem a Švýcarskem prohrála.

A Francouzi pomalu bijí na poplach. Loňský čtvrtfinalista z Minsku nezachytil začátek turnaje a myšlenky na čtvrtfinále pomalu střídá hrůza z možnosti sestupu. Tomu chtějí hráči ze země galského kohouta vystavit důraznou stopku již dnes a v souboji s papírově slabším Rakouskem uspět. Rakušané však do turnaje vstoupili o poznání lépe, v nájezdech přetlačili Švýcary, se Švédskem pak padli 1:6.

Slovensko - Slovinsko 20.15 (ČEZ Aréna, Ostrava)

Mnoho lidí si tyhle dva týmy podle výslovnosti plete, na ledě a na tribuně by však měly být oba mančafty jednoduše rozeznatelné. Favoritem duelu budou jednoznačně slovenští hokejisté, které v Ostravě požene kupředu téměř domácí atmosféra. A taky výsledky z úvodních dvou střetnutí. Slováci sice dvakrát po šedesáti minutách remizovali, nakonec ale vždy ze zápasu odešli jako vítězové. Na svém kontě již mají výhry nad Běloruskem a Dánskem.

Slovinci se zatím výhry nedočkali, ale jejich výsledky nejsou nijak katastrofální. Nováček v elitní skupině prohrál o dvě branky s Běloruskem, proti ruské mašině pak zaostál jen o tři branky. V souboji se Slovenskem sice Slovinci favority nebudou, nepříjemným a vyrovnaným sokem by ale být mohli.