Loading...

S Rakouskem vítězně

Češi proti Rakousku nezaváhali

Zveřejněno 08.05.2015 19:14 GMT+2 | Autor David Soumar
Česká reprezentace má po pěti zápasech na svém kontě třetí výhru. Rakousko se ani jednou neprosadilo a muselo se smířit s prohrou 0:4.

Své páté vystoupení na šampionátu Češi nezahájili příliš dobře. V první polovině úvodního dějství zahrozili jen Rakušané. Když ale Komarek z otočky Pavelce nepřekonal, rozjeli se konečně i domácí hráči. Ti však dlouho naráželi na pozorného Starkbauma. V přečíslení dva na jednoho nejdříve vyhořel Hertl, branku následně neslavil ani Nakládal. Po jeho střele kotouč poskakoval za zády rakouského gólmana, brankovou čáru ale nepřešel.

I Pavelec ovšem musel také být dál na pozoru. Záhy po české šanci se ho pokoušel překonat Lebler. Po kličce do bekhendu před rakouským forvardem zívala poloprázdná branku. Pavelec ale senzačně přesunul svůj levý beton a rozhodl o tom, že oba týmy po první třetině mířily do kabin za bezbrankového stavu.

Po přestávce se do útoku natlačili Růžičkovi svěřenci, kteří měli k dispozici dvojnásobnou přesilovku. Ani jeden z rakouských faulů ale nepotrestali. Po sérii dorážek v rakouském brankovišti se z publika ozvalo jen zklamané vydechnutí, Starkbaum zastavil pokus Koukala i Zaťoviče.

Pak si však však kotouč vzal Ondřej Němec, jenž se trefil přesně nad vyrážečku a domácí publikum mohlo konečně slavit – 1:0. Češi najednou ožili, výsledkem však byly jen vynikající zákroky rakouského gólmana. Ten ve druhé periodě musel čelit dvaadvaceti střelám. Zastavil nejednu velkou šanci, po Sobotkově ráně mu pro změnu vypomohla tyčka.

Před druhou přestávkou se však Češi přece jen dokázali znovu prosadit. Rychlý brejk zakončil přesně do horní části branky střílející Martin Zaťovič – 2:0. Rozjetí borci z České republiky ovšem nepolevili. Následovala přesná trefa Vladimíra Sobotky, která navýšila vedení domácího mužstva už na tři branky – 3:0.

Pokračovat ve čtení

Do závěrečné třetiny naskočil namísto Starkbauma gólman Swette. Ten si asi nemohl přát horší vstup do zápasu. Ihned po buly ujel Jakub Voráček, který přidal čtvrtou branku – 4:0. Po té mohli být Růžičkovi svěřenci výrazně klidnější.

Diváci si následně užili mexické vlny i perfektní akci Jágra, která chybělo jen přesnější zakončení. Pavelec udržel čisté konto a Češi se mohli radovat z výhry 4:0.