Loading...

Češi jsou ve čtvrtfinále

Důležité vítězství 4:2 nad Německem

Zveřejněno 10.05.2015 19:01 GMT+2 | Autor Jakub Mezlík
Češi zvládli nedělní odpolední zápas proti Německu a díky vítězství 4:2 si zajistili účast ve vyřazovacích bojích na domácím šampionátu.

Češi nastoupili do zápasu s Německem v roli favorita, ale ze začátku byl aktivnější jejich soupeř a v 8. minutě se dočkal i úvodního gólu. Daniel Pietta se protáhl mezi Krejčíkem a Čáslavou a bekhendovou kličkou oklamal také gólmana Pavelce.

Český národní tým poté zvýšil tempo a německý gólman Pielmeier musel řešit řadu nebezpečných situací. Nakonec inkasoval poměrně nešťastný gól, když se puk za jeho záda odrazil od brusle vlastního obránce Koppchena. Branka byla připsána Michalu Vondrkovi.

I podruhé se ale do vedení dostali Němci. Ve 24. minutě zakončil Michael Wolf po přihrávce Tobiase Riedera akci dva na jednoho přesnou střelou pod horní tyčku Pavelcovy branky. Uběhly jen dvě minuty a Čechům se podařilo znovu vyrovnat. O gól na 2:2 se postaral Petr Koukal, který si sjel od mantinelu do prostoru mezi kruhy a střelou švihem překonal Pielmeiera.

A za další necelé dvě minuty už strhl český tým vedení na svoji stranu. Vyloučení Hospelta dokázal potrestat Jakub Voráček, kterého vyslal Jágr chytrou zadovkou do rychlého úniku a kapitán tváří v tvář německému gólmanovi nezaváhal.

Těsné vedení svěřenci trenéra Růžičky drželi téměř půl hodiny, spolehlivě chytal brankář Pavelec. V 56. minutě definitivně rozhodla největší hvězda českého výběru Jaromír Jágr.

Češi si díky vítězství 4:2 zajistili očekávanou účast ve čtvrtfinále. Pokud nezaváhají jejich největší konkurenti Kanada a Švédsko, budou do něj postupovat ze třetího místa ve skupině. Ještě předtím je však čeká poslední duel se Švýcarskem, s nímž se střetnou v O2 areně v úterý od 20:15.