Loading...

Česko je v semifinále!

Strhující čtvrtfinále plné zvratů Češi zvládli

Zveřejněno 14.05.2015 23:37 GMT+2 | Autor David Soumar
Celý stadion ve stoje oslavoval výkon českých hráčů. Ti zvládli infarktovou bitvu s Finskem a po výhře 5:3 postupují do semifinále. Soupeřem jim bude Kanada.

Češi do čtvrtfinálového duelu doslova vlétli. Rinne měl hned od úvodu spoustu práce, a po deseti minutách hry Češi vedli na střely dokonce 7:0. Rinne čistý štít příliš dlouho neudržel, Jan Kovář se v deváté minutě trefil přesně mezi jeho betony – 0:1. To český tým pochopitelně nakoplo. Růžičkovi svěřenci, které dopředu hnala ke stropu zaplněná hala, zamkli na několik následujících minut svého soka v pásmu a šli naproti druhé brance.

Finové se ale bránili úspěšně. Navíc navzdory tom, že většinu třetiny strávili ve vlastním pásmu, dokázali vyrovnat. V závěru periody před Pavelcem několik hráčů tečovalo puk a český gólman zvládl jen vyrazit. Toho využil pozorný Tuomo Ruutu, jenž bez větších obtíží doklepl kotouč do sítě. – 1:1.

Tím ale české rozhořčení neskončilo. Po pár minutách druhé periody byli Finové ještě veselejší. Skóre zápasu se totiž otočilo. Finsku opět pomohl šťastný odraz před brankou, po kterém Jokinen poslal puk mezi Pavelcovy betony – 2:1.

Češi se ale nenechali zlomit. Pokračovalo se v hodně svižném tempu, které diktovali čeští borci. Ti dokonce hráče Suomi dvojnásobně přestříleli. Jenže Rinne svou formu potvrzoval a všechny v hale dlouho přiváděl k šílenství. Nejednou se po jeho zákroku z ochozů ozvalo jen smutné vydechnutí. Po Jágrově dorážce už si ale více jak 17tisícová návštěva mohla radostně zakřičet. Český forvard se z bezprostřední blízkosti nezmýlil – 2:2.

Strhující třetina ale nekončila. Nejdříve zvedali ruce nad hlavu Finové, ti si však počínali před českým gólmanem nedovoleně. V následující přesilovce se k radosti plných ochozů prosadili Růžičkovi svěřenci, kteří tak potvrdili, že se jim v početních převahách daří. Jan Kovář po dorážce vsítil už druhý gól v zápase – 2:3.

Pokračovat ve čtení

Ve třetí části se tak očekávala ještě pořádná bitva. Začalo se přitvrzovat v osobních soubojích a nechyběly ani branky. Ke smůle domácího publika se po pasu zpoza branky dokázal prosadit Alexander Barkov – 3:3.

Když pak necelých pět minut před koncem rozvlnil finskou síť Jágr, začala se libeňská hala otřásat v základech. Češi znovu vedli – 3:4! Jednobrankový náskok už reprezentanti z České republiky nepustili, přestože hokejisté Suomi byli ve hře bez brankáře hodně nepříjemní. Sobotka následně trefil prázdnou branku a oslavy mohly konečně vypuknout naplno – 3:5. Český tým postoupil do semifinále, kde se utká s Kanadou.