Loading...

Semifinálové zápasy

Finále pro Kanadu a Rusko, Češi o bronz s USA

Zveřejněno 16.05.2015 22:53 GMT+2 | Autor Karolína Antošová
Sobotní semifinále určila složení zápasů závěrečného dne. Kanada se utká o zlaté medaile s týmem sborné, Češi si to o bronz rozdají s USA.

Kanada – Česko 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 9. Hall (Eberle, Crosby), 30. Spezza (Duchene, Hamhuis).

Rozhodčí: Bulanov (Rusko), Vinnerborg (Švédsko) - Carnathan, McIntyre (ob a USA).

Vyloučení: 2:2. Bez využití. Diváci: 17.383 (vyprodáno).

První sobotní semifinále nabídlo reprízu zápasu ze skupiny A. Oba týmy se totiž potkaly 4. května ve svém třetím představení na turnaji. Zápas byl tehdy hodně vyrovnaný, rozhodovala až třetí třetina, ve které nakonec Kanaďani urvali vítězství 6:3.

Tentokrát měl zápas jiný průběh. Češi začali velmi aktivně a sahali po prvním gólu, první minuty patřily jim. Jenomže kanadská defenziva trpělivě čekala, až český tlak poleví. A dočkala se. V deváté minutě se zásluhou Halla dostal zámořský celek do vedení. To ve druhé třetině navýšil šťastnou střelou Spezza. A dvě branky Kanadě tentokrát stačily. I ve druhém vzájemném utkání na turnaji se z vítězství radoval zámořský tým.

USA – Rusko 0:4 (0:0, 0:0, 0:4)

Branky a nahrávky: 48. Mozjakin (Bobrovskij), 51. Ovečkin, 56. Šipačov (Kuljomin, Mozjakin), 59. Malkin (Ovečkin). Rozhodčí: Wehrli (Švýc.), Rönn (Fin.) - Dahmén (Švéd.), Mills (Kan.). Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváci: 14.938.

Druhé sobotní semifinále obstaraly týmy, které základní skupinu absolvovaly v Ostravě a musely tak cestovat vlakem do Prahy. Na výkonech ani jednoho z týmů to ale znát nebylo. I když na branku se čekalo až do třetí třetiny. Sbornou navíc před semifinále posílil Alexandr Ovečkin.

Pokračovat ve čtení

První dvě části, i když bez branky, rozhodně nenudily. Američané měli hned v první dvacetiminutovce dvě přesilovky, Rusové ve druhé jednu. Ale ani po jedné branka nepadla. Gólovou radost vlil Rusům do žil až ve 48. minutě Sergej Mozjakin, jehož branka byla nakonec i vítězná. Sborná totiž přidala další tři branky – zásluhou Ovečkina, Šipačjova a Malkina – a postoupila tak opět po roce do finále MS.